6 najlepszych miejsc do wynajęcia dla programistów

Oto podstrona: 2


Szukasz dobrego programisty? Wielu rekruterów korzysta z sieci i skierowań pracowników na dzisiejszym konkurencyjnym rynku. Inni kreatywnie podchodzą do potencjalnych nowych pracowników. Ale twoje starania nie pożyczają nowych potencjalnych klientów, istnieją pewne tablice ofert dla deweloperów, które mogą pomóc Ci znaleźć utalentowanego freelancera lub zatrudnić najemcę. Sprawdź te siedem najlepszych miejsc do zatrudnienia programisty lub programisty.

JetCake

Podejście JetCake do sprawdzania talentów technicznych i umieszczania ich w najlepszych firmach Doliny Krzemowej różni się nieco od zwykłego zatrudniania bezpośrednio z miejsca pracy. JetCake dopasowuje niezależnych twórców oprogramowania do odpowiedniej firmy po przejściu wywiadów przesiewowych. Kandydaci przechodzą rygorystyczne coaching i szkolenie techniczne dotyczące szeregu rzeczywistych projektów wymagających skutecznej komunikacji i umiejętności. Dzięki temu procesowi JetCake może zweryfikować, czy ich kandydaci mają doświadczenie w dokładnym szacowaniu, zwinnych metodologiach, koncepcjach produktów i nie tylko. Dopiero wtedy firma łączy programistę z firmą. Osoby rekrutujące, które chcą zatrudnić kandydatów z wysokim stopniem wstępnej weryfikacji, powinny szukać pomocy w agencji takiej jak JetCake, zamiast przewijać listę kandydatów na jednej z tych innych stron.

Toptal

Podobnie jak JetCake, Toptal przeprowadza rzetelną weryfikację, zanim podaje niezależnych programistów jako dostępnych do pracy. Firma twierdzi, że tylko 3% wnioskodawców przechodzi przez testy techniczne i kompleksowy proces weryfikacji. „Proces sprawdzania Toptala obejmuje test języka i osobowości, testowanie algorytmu w czasie, badania techniczne z innymi inżynierami Toptal, projekt testowy i stałe zaangażowanie tych niezależnych programistów w utrzymywanie doskonałych osiągnięć podczas pracy z klientami”, opisuje jeden ekspert. Ich kontrola jest rygorystyczna - a ich ceny są wysokie. Spodziewaj się, że zapłacisz najwyższego dolara za talent Toptal. Początkowo firma Toptal została stworzona wyłącznie z myślą o utalentowanych technologach sieciowych i ma otwarte stanowiska. Od tego czasu współpracuje z projektantami, kierownikami produktu, kierownikami projektów i ekspertami ds. Finansów.

Przepełnienie stosu

Stack Overflow to jedna z największych społeczności programistów online - co miesiąc odwiedza ją 50 milionów unikalnych użytkowników. To nie jest wyłącznie strona z ofertami pracy, ale jest świetnym miejscem, aby zerwać z talentami programistów. Tablica ofert pracy zawiera tysiące ofert, więc jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie wyróżnić się z tłumu. Jednak skanowanie profili programistów wymienionych na stronie może zwiększyć przepływ i zwiększyć insourcing, gdy zaczniesz budować relacje z aktywnymi programistami. Stack Overflow oferuje również usługę Talent, natywne narzędzie do ich platformy, które pozwala budować markę, pozyskiwać talenty i optymalizować metody zatrudniania.

GitHub Jobs

Rywale GitHub Przepełnienie stosu w liczbie programistów, którzy są aktywni na platformie. Jest podobny w tym, że ma tablicę ofert pracy, w której będziesz rywalizować z innymi firmami, ale istnieją inne sposoby na dotarcie do społeczności GitHub złożonej z 40 milionów programistów. Odwiedź profil GitHub dla programistów, aby zobaczyć, nad czym pracują, jak bardzo pasjonują się tworzeniem oprogramowania i jakie są ich doświadczenia. GitHub może pokazać, jak aktywny jest kandydat na forach dyskusyjnych i kodowaniu wyzwań, zapewniając wgląd w ich umiejętności poza CV lub listą LinkedIn. Być może trzeba będzie przebrnąć przez dużą liczbę kandydatów i profili, ale społeczność GitHub nieuchronnie ujawni poszukiwany talent.

Kod indeksu

Podobnie jak Toptal, Code Index szczyci się również tym, że akceptuje tylko 1% wnioskodawców. Index Code to agencja pozyskiwania, która ma dostęp do talentów programistów z całego świata: ich zespoły są w pełni zdalne. Jeśli Twoja firma ma komfort ze zdalnym programistą, to jest to dobry sposób na szybkie zdobycie elitarnego talentu. Kod indeksu dowiaduje się więcej o Twoim projekcie, a następnie wysyła od trzech do czterech profili programistów, które ich zdaniem będą pasować do Twoich potrzeb. Ty decydujesz, z kim przeprowadzisz wywiad, i otrzymujesz okres próbny wolny od ryzyka, aby upewnić się, że dana osoba jest najlepiej dopasowana. Kod indeksu współpracuje z firmami z różnych branż i programistami z całego świata. Jeśli możesz uzyskać wpisowe na rolę programisty wirtualnego, może to być dobry sposób na uzyskanie przewagi w rekrutacji.

Guru

W przeciwieństwie do masowych wymian freelancerów, takich jak Upwork, Guru jest nieco bardziej ukierunkowany, dzięki czemu bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz talent dużego kalibru. Platforma jest mniejsza niż Upwork i People Per Hour i zawiera natywny system rozliczeniowy, który ułatwia ukończenie i opłacenie projektów. Minusem strony takiej jak Guru jest to, że nie jest ona przeznaczona wyłącznie dla programistów; musisz wybrać parametry wyszukiwania i przewijać profile, zanim znajdziesz najlepsze dopasowanie. Weryfikacja i rozmowa kwalifikacyjna są nadal zadaniem rekrutera. Korzystanie z tej witryny może być czasochłonne i wymagające dużych zasobów, ale istnieje ponad 1 milion aktywnych profili - co daje Twojemu zespołowi duże szanse.